KURUMSAL KİMLİK BASIMI

Kartvizit, Antetli Kağıt, Zarf vb Kurumsal Evrak Basımları
Kartvizit baskısı , şahıslar veya firmalar için özel olarak hazırlanan üzerinde tanıtıcı kısa bilgilerin bulunduğu kartlardır. Firmalar için hazırlanan kartvizit üzerinde şirketin logo ve markası da yer alır. Ve belirli adet 'e göre işlem yapılmaktadır. Böylece hem iletişim bilgilerini sunarken hem de tanıtımını yapmış olur. kurumsal kimlik, sektör ve unvan bilgilerini içerdiğinden işletmeler için önemli unsurdur. Bu nedenle özenle tasarlanarak kaliteli baskı ile hazırlanmalıdır. Kendi tanıtımlarınız için basım yaptırdığınızda karşı tarafta olumlu bir imaj yaratması açısından kaliteli ve dikkat çekici bir ve etkili olacaktır.

Kartvizit Basım Çeşitleri
Kartvizitler magnet gibi kişilerin mesleğine, yapılan işe, firmanın sergilemek istediği prestij durumuna göre farklı şekillerde basılır. modeline karar verirken öncelikle sektör araştırması yapılıp sonrasında en doğru karar verilmelidir. En çok tercih edilen Kartvizit çeşitleri şunlardır:

Parlak Selefon, Mat Selefon, Sıvamalı, Kabartma Laklı, Şeffaf, PVC, Sıvama Laklı, Özel Kesimli
Burada ki tüm çeşitler adet ile doğrudan fiyatları etkilemektedir. farklı hizmetleri için de firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Antetli Kağıt Basım Ölçüleri
Antetli kâğıt A4 kâğıt büyüklüğündedir. 80-90 gram ağırlığında olan kâğıdın, üst sağ veya sol kısımlarına firmanın logoları yerleştirilir. Alt kısmına ise adres telefon bilgileri yerleştirilir. Antetli kâğıdın firmayı en iyi şekilde ifade edebilmesi için kâğıt kalitesi ve baskı özellikleri önem arz eder.

Antetli Kağıt Çeşitleri
Antetli kâğıt çeşitleri baskı özelliğine göre farklılık gösterir. Klasik antetli kağıt düz bir baskı sistemi ile basılırken kabartmalı antetli kağıtlarda baskı özelliği daha farklıdır. Firmanın logosuna uygun olarak renkli kâğıt olarak da basılabilmektedir. Bu durumda antetli kağıt fiyatları da bu orantıda artacaktır.

Diplomat Zarf Baskısı Nedir?
Diplomat zarf basımı , firmaların rekabet ortamında kurumsal bir kimlik kazanmak amacıyla şirket içi ve şirket dışı yazışmaların gönderilmesinde kullandıkları zarf çeşididir. Diplomat zarf üzerine firmanın logosu, adres bilgileri ve varsa sloganı basılarak etkili bir prestij kazanması amaçlanır. Firmaların yaptığı yazışmaları diplomat zarf ile göndermeleri bir resmiyet ve kurumsallık kazandırır. Aynı zamanda firma isminin duyulması anlamında etkili bir tanıtım da yapılmış olur.

Diplomat Zarf Fiyatları için Ölçüler
Diplomat zarfı diğer zarflardan ayıran en büyük etkenlerden biri de ölçüleridir. Firmalar kendi tasarımları çerçevesinde özel boyutlar isteyebilir. Fakat etkili ve en uygun diplomat zarf ölçüsü 10,5*24 cm. ölçüsüdür. Bu standart ölçü kurumsal firmalar için etkili bir itibar yaratılmasında etkili olacaktır.

Diplomat Zarf Çeşitleri
Diplomat zarflar firmalar tarafından 4 farklı çeşitte kullanılmaktadır. Diplomat zarf çeşitleri şunlardır:

Düz diplomat zarflar: Normal bir zarf üzerine firma logosu ve iletişim bilgilerinin basıldığı zarflardır. Müşterilerine hem klasik hem de yeni trende ayak uyduran bir firma izlenimi verir.
Pencereli diplomat zarflar: Daha çok bankaların kullandığı bu diplomat zarf çeşidi içerisindeki bilginin kime ait olduğunun görünmesini sağlayan kullanışlı bir modeldir.
Normal tutkallı diplomat zarflar
Silikon bantlı diplomat zarflar
diplomat zarf fiyatları direk olarak çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.