AJANDA-SPİRALLİ DEFTER

Ajanda Baskı: Özellikle son seneler de firmaların kurumsal prestijine katkı sağlayan daha modern baskı ekipmanları ile çok sayı ürün çeşitlilik sayısına ulaşmış durumdadır. Çeşitli boyut, baskı ebatların da baskı yapılabiliyor. Firma isterse ajanda basımı için çeşitli özellikleri değiştirebilir. Özellikle geçmiş senelere kıyas ile az sayıda üretimin de desteklendiği ürün gruplarındandır. Ajanda baskı boyutları anlamında daha net ifade etmek gerekirse ajanda modelleri küçük, orta ve büyük tasarımlar da üretimleri yapılabilir.

Ajanda Baskı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ajanda basım işlemin de ilk olarak taslak şablon oluşturulur. Firmalar hedef kitleye promosyon ürünler olarak dağıtımını yapar ama firmanızın prestijini yansıtacak düzey de tasarım elde etmek önemlidir. İç sayfa tasarıma dair genel olarak antet, tarih, logo gibi bazı talepler olur ise vektör resimler, özel yazılar eklenerek güzelleştirilmesi, iki yönlü baskı uygulanması, dış kapak işlemleri gibi bir çok işlem vardır. Ajanda için matbu evraklar açısından hazır standart şablon ve tek renk genel de tercih edilir.
Ajanda promosyon modelleri için dikkat çekici kısım ajanda basımı konusunda kapak baskısına odaklanılmasıdır. Zira maliyete direkt etki eder ve firmanıza dair kimlik imajı açısından önemlidir.

Ajanda Baskısı İçin Kaliteye Neden Önem Vermelisiniz?
Ajanda, firmalar için bir nevi kimliklerinin yer aldığı promosyon ürünleri olmasından dolayı kullanan kişi için uzun yıllarca saklanması anlamına gelir. Bu nedenle kaliteli doku, baskıdaki kaliteye dikkat edilmelidir. Geçmişteki baskı maliyetlerine göre daha ekonomik olarak ajandalar hazırlatmak mümkündür. Pek çok işletme ajanda ile iş ortaklarına, müşterilerine, hedef kitleye viral reklam yolu ile ulaşmaktadır. Bu sebeple kaliteyi en azından standart da tutmalısınız.

Ajanda Baskı Fiyatları Nasıl Etkilenir?
Özel ajanda basım fiyatı çeşitli değişiklikler içerir. Genelde fiyatı etkileyen ana unsur kaç adet, hangi ebatlarda basılacağı konusudur. Sayfa sayısı fazla olmasından dolayı kullanılacak iç sayfa kalitesi, hangi kağıt türü, kapak tercih ve ekstra özellikler olup olmayacağı gibi açıklamak da mümkündür.
Standart kapak dokusu veya firmanızın tercih edeceği özel, farklı bir doku fiyatı değiştirecektir. Genelde sipariş verilecek miktar arttığı zaman birim başına ödenecek matbaa ücretin de gerileme olmaktadır. Bu nedenle sipariş sayısını dikkatli seçmeniz de yarar vardır.