KARTON ÇANTA

Karton Çanta Nedir? Nerelerde Kullanılır
Karton çanta firmaların marka bilinirliğini sağlamak amacıyla kullanılan pazarlama ürünlerinden biridir. Karton çantalar müşterilere alışveriş yaptıkları ürünü koymaları için verilir. Güzel tasarlanmış karton çantalar müşteriler tarafından daha sonra da günlük hayatlarında da kullanılır. Böylece firma için kalıcı bir reklam aracı elde edilmiş olur. Elden ele taşınan ve sürekli göz önünde olan karton çanta üzerine basılan firma logosu, markası ve bilgileri birçok insan tarafından görülerek akıllara yer edecektir. Karton çanta kullanıldığı sürece firmanın etkili reklamı yapılmış olacaktır. Bu nedenle karton çantanın kaliteli ve uzun kullanım için uygun hazırlanmış olması önemlidir.

Karton Çanta Baskı Ölçüleri
Karton çanta dikey veya yatay olarak tasarlanır. Küçük, orta ve büyük boy olarak basılabilir. Körüklü tarzda tasarlanan karton çantaların standart ölçüleri şunlardır: 7*17*25 cm dikey, 8*25*35 cm dikey, 10*25*38 cm dikey, 13*54*37 cm yatay şeklindedir. Firmanın satışa sunduğu ürüne ve kişilerin isteklerine göre boyut seçimi yapılabilir.

Karton Çanta Çeşitleri
Karton çantalar üretildikleri malzemeye göre farklı çeşitleri olan ürünlerdir. Kağıt türüne göre karton çanta çeşitleri şunlardır:

Amerikan Bristol karton çanta: 110 ile 400 gram arası ağırlığa sahiptir. Bir tarafı mat diğer tarafı parlak olan kâğıt oldukça dayanıklı bir malzemedir. Sert ve iki tarafı beyaz olması nedeniyle çok sık tercih edilir.
Kraft karton çanta: Geri dönüşüm özelliği nedeniyle çok tercih edilen bir karton çanta çeşididir. Maliyeti düşük olan kraft karton gri renklidir.
Kuşe karton çanta: Mat selefon ve parlak selefon olmak üzere iki farklı çeşidi olan karton çanta çeşididir.
Krome Karton Çanta: Maliyeti en düşük olan karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz içe gelen kısmı gri olan karton çanta çeşididir.
Şekillerine göre ise dikey ve yatay çantalar olarak çeşitlere ayrılır. Boyutlarına göre ise küçük, orta ve büyük boy olarak karton çanta çeşitleri vardır. Karton çantalar körüklü özellik ile tasarlanır, Bu tüm özellikler Karton Çanta Fiyatları Konusunda farklılık göstermektedir.

Karton Çanta Çeşitlerimiz