KATALOG BASIM

Katalog, Broşür, El ilanı, Dosya vb firmanızın kurumsal tanıtım ürünlerinin tasarım ve baskısı matbaamızda yapılmaktadır. Farklı özellik ve işçiliklerle alternatif modellerimiz mevcuttur. Şirketler için önemli tanıtım ürünlerinden olan ürün katalogları yüksek kalitede matbaamızda basılmaktadır.

Katalog Basım ile Marka Kimliğini Ön Plana Çıkarın
Katalog basım ile marka kimliğini en iyi şekilde yansıtan tasarım hazırlanması son derece önemlidir. tasarımlar marka değeri açısından büyük bir önem taşıyor. Mutlaka ürünleri en iyi şekilde yansıtmasına ve firmanın akılda kalıcılığını arttırmasına önem verilmelidir. Çok karmaşık olmayan tasarım tercih edilerek ürünlerin ön plana çıkarıldığı tasarımlar sayesinde firmaların akılda kalıcılığı daha yüksek olup insanlar tarafından olumlu karşılandığı bilinmektedir.

Hangi kitleye hitap etmek istiyorsanız o kitleyi dikkate alarak oluşturulmasına özen göstermelisiniz. Müşteri katalog baskı işlemine baktığı zaman ne anlatılmak istendiğini ya da ulaştırılmak istenilen mesajın ne olduğunu anlayabilmelidir. Eğer ürün tanıtımı açısından hazırlamayı düşünüyorsanız ürünlerin düzenli bir şekilde üzerinde yer alması gerekiyor. Dikkat çekici ürün görselleri ile zenginleştirilmeli ancak gereksiz ayrıntılardan da olabildiğince kaçınılmalıdır.

Ürün görsellerinin yanında ürüne dair bilgilerin detaylı şekilde verilmesi ve kişide bu ürünü satın alma isteğinin ortaya çıkarılması gerekiyor. Ürün tanıtım kataloglarında kullanılacak kağıdın ve boyaların da kalitesinin yüksek olması ve kataloğu inceleyen kişiyi yormayacak şekilde hazırlanması gerekiyor.

İyi Bir Katalog Baskısı İçin Püf Noktalar
Kaliteli ve insanların dikkatini çekecek katalog baskısı çalışması hazırlatmak istiyorsanız bazı önemli detayları göz önünde bulundurmalısınız. İyi bir baskı için mutlaka görsel seçiminde titiz davranmak zorundasınız. Kurumsal renk seçeneği ile titizlikle hazırlanmayan ve kalitesiz görsellere yer verilmesi insanların bu katalogları detaylı bir şekilde incelemesine engel olacaktır.

Yüksek kalitede ve profesyonel olarak hazırlanan görseller ve fotoğraflar kullanıldığı taktirde insanların dikkati bu ürünlere daha çok yoğunlaşacaktır. Bu nedenle kullanılacak olan ürünlerin fotoğraflarının çekiminde profesyonel fotoğrafçıdan destek alabilirsiniz. Diğer önemli konuda içerisinde mümkün olduğunda size yüksek kar getirecek olan ürünlere yer verilmelidir. Bu ürünlerin ön plana çıkarılması daha yüksek satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Katalog ve Kitap Basımı Çeşitleri