ETİKET BASIMI


Etiket Fiyatları : Sticker etiket baskı çeşitli ürün ve cihazların üzerine yapıştırılması ve bilgi notunun da yer almasıdır. Sektörel firmaların birçok ihtiyacı olabilir. Çeşitli cihazlar veya ambalaj ürünlerin üzerinde sıklıkla kullanılması ve sticker yapıştırıcı ile kurumsal bir ürün olduğunu ifade etmek gerekir. Pek çok baskılı ürünlere göre benzer yönleri olabilir. Tasarım, baskı arasında kısmi benzerlikler vardır. Fakat yapışkan yapısı forma açısından farklılık ile birbirinden ayrışır. Bir firma düşünün. Çeşitli ürünleri var ve sticker kullanarak ekstra reklam yapmış oluyor.

Ürün özellikleri, firma logosu, ürün fiyatı, kolay anlaşılır görseller yapışkanlı sticker üzerine eklenebilir. Bu ürünün diğer tanınan anlamları kuşe çıkartma ve etikettir. Sticker baskı tasarım işlemleri için nelere dikkat edilmelidir? Özellikleri ve daha pek çok konu için sticker baskı işlemlerini biraz daha anlatmak gereklidir. Hemen etiket fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedelim.

Etiket Basımı ve Sonraki Aşamalar
Normal ve kabartmalı kartvizit basım işlemleri ile aynı aşamalar yer alır. Öncelikle kalıp pozlanarak tasarım oluşturulur. Kağıt yapışkanın üzerine aktarımı ve hızlı baskı aşamasına geçilerek, üretime başlanır.
Üretimi hedeflenen özelliklere göre baskıdan sonra tercihe göre mat veya selefon kaplama yapılır. Dış etkenlerden sticker etkilenebilir ve korunmasını, muhafaza edilmesini sağlamak, tasarımı korumak açısından bu gereklidir.
Sonra müşterinin isteğine göre Kabartma altın yaldız, lak gibi işlemler uygulanır. Bu zorunluluk değildir.
Müşteri isteği olur ise ek işçiliklerden yararlanarak, bıçak izi kullanılması ile formanın üzerinde belirtilen sınır üzerinden uygulanarak kesim işlemi tamamlanır.
Bazı müşteriler forma tabaka olarak teslim edilmesini isteyebilir. Böyle olur ise bıçak izi uygulanır ama kesime geçilmez. Bunun yerine belirtilen ebatlar da teslimat yapılacaksa belirtilen sınır ve kesim aralığı çizgileri baz alınarak giyotin makinesi kullanılması ile kesime geçilir.