KİTAP BASIMI

Kitaplar bizim gelişimimize büyük katkı sağlayan etkenlerdendir, kitap okumak stresi azaltır, zihni açar, hantallıktan kurtarır, düşünceleri olgunlaştırır ve hayatı daha güzel görmemizi sağlar. Kitap baskı işlemi yaptırmak önceden çok zor ve uzun işlemler gerektiriyorken, günümüzde gelişen imkanlar ile birlikte daha hızlı ve daha kaliteli baskılar yapılabilmektedir.

Kitap Baskı işlemi artık sadece belirli kişi veya firmaların yaptığı bir işlemden ziyade, artık bireysel olarak yaptıkları veya yazdıkları bilgileri kitap haline getirmek isteyenler, Kaybolmasını engellemek isteyenler ve derli toplu bir görünüm elde etmek isteyenler için de oldukça kullanışlı bir yoldur.

Dilerseniz hatıra için baskı yaptırabilir veya bir yayın evi ile anlaşıp kitabınızın satışını da yaptırabilirsiniz. Genelde en çok bastırılan kitap türleri, çocuk kitapları ve roman kitapları olarak işlem yapılmaktadır, fakat bunların haricinde diğer kitaplarınızın da baskısını yaptırabilirsiniz.

Kitap Baskı Ebatları ve Kitap Kağıt Özellikleri
Kitap baskı işlemlerinde genelde en çok kullanılan kitap ebatları A5 (148x210mm) veya 170x240mm 'dir. Standart ebatlar haricinde özel bir ebat belirleyerek de baskı yaptırabilmektesiniz. Fakat genelde A4 ebat, katalog basımı veya Dergi baskısı gibi işlemlerde tercih edilmektedir.

Kağıt türlerinde ise genellikle 1.hamur tercih edilmektedir, alternatif olarak enzo kağıt ve ivory kağıt da sıklıkla kullanılan diğer kitap basımı malzemelerindendir.

Kağıt türlerinin de kendi aralarında kalınlıkları değişmektedir. 70gr, 80gr, 90gr ve daha farklı kalınlıklarda olabilmektedir, ama standart kullanılan 80gr dır.

Kapakta ise genelde 300gr kuşe kağıt kullanılmaktadır, müşterinin tercihine göre bu Amerikan Bristol olarak da değiştirilebilir.

Kitap Baskı Fiyatını Özel Olarak Nasıl Alabilirim?
Kitap ebatı
Baskı adeti
Dikey mi yoksa yatay mı olacağı
Kapakta lak olup olmayacağı
Sayfa gramajları (iç ve kapak)

Kitap Basım Örnekleri